info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Phlebodia 600 mg (diosminë)

Çmimi:1,480.80 L

Medikament OTC me veprim venotonik dhe vazombrojtës
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Phlebodia përmban si lëndë aktive diosminën.
Phlebodia është një medikament veno-tonik (rrit tonusin e mureve të venave) dhe vaskulo-protektor (rrit rezistencën vaskulare të enëve të vogla të gjakut).

Phlebodia duhet të përdoret vetëm nga të rriturit për:
– përmirësim të simptomave të ndërlidhura me insufiçiencën veno-limfatike (këmbët e rënduara, dhimbje, shqetësim para-dekubitues);
– trajtimin mbështetës për çrregullimet funksionale të brishtësisë kapilare;
– trajtimin e shenjave të hemorroideve akute.

Mos përdorni Phlebodia nëse:
– jeni alergjik nga diosmina ose nga ndonjëri prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi.

Përkujdesje
– Nëse problemi dhe brishtësia e enëve të gjakut nuk përmirësohet brenda 15 ditësh përdorimi të këtij medikamenti, këshillohuni me mjekun tuaj nëse duhet të vazhdoni përdorimin e tij apo jo.
– Nëse shqetësimet e hemorroideve vazhdojnë dhe pasi ju përdorni këtë medikament këshillohuni me mjekun tuaj.
– Efekti maksimal i Phlebodias arrihet kur ju keni dhe një stil jetese të shëndetshëm. Shmangni ekspozimin në diell, qëndrimin në këmbë për një kohë të gjatë, pakësoni peshën trupore. Ecja dhe veshja e çorapeve përmirësojnë mikroqarkullimin.
– Përdorimi i këtij medikamenti nuk zëvëndëson trajtimin specifik të sëmundjeve anale.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, po planifikoni një shtatzëni ose ushqeni me gji këshillohuni me mjekun tuaj, përpara përdorimit të këtij medikamenti.
Phlebodia mund të përdoret në shtatzëni vetëm në ato raste kur mjeku juaj vendos që duhet përdorur.
Phlebodia nuk duhet të përdoret gjatë ushqyerjes me gji.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Tabletat Phlebodia pihen nga goja, të shoqëruara me një gjysëm gotë ujë.
Nëse mjeku nuk e ka përshkruar ndryshe:
– në rastin e çrregullimeve të qarkullimit të gjakut (p.sh vena varikoze) – merrni 1 tabletë në mëngjes përpara ushqimit.
– në rastin e hemorroideve – 2 deri në 3 tableta në ditë gjatë vakteve ushqimore.

Përbërësit

diosmin, micronized stearic acid, talc, ploioksil 8 stearate, colloidal anhydrous silica, hypromellose, microcrystalline cellulose, propylene glycol, titanium dioxide, cochineal red (E 124), iron oxide black, iron oxide red, carnauba wax, beeswax white shellac

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping