info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Omegor Mega 3-6-9

Çmimi:2,070.00 L

Suplement ushqimor me acide yndyrore omega
Kuti x 90 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 0044113
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

90 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Omegor Mega 3-6-9 është një suplement ushqimor, që sjell gamën e plotë të acideve yndyrore esenciale, duke kombinuar acidet yndyrore EPA dhe DHA nga vaji i peshkut, ALA nga vaji i farës së lirit, me omega-6 (GLA) nga vaji i aguliçeve dhe omega-9 nga vaji i ullirit.
Studimet tregojnë se efektet pozitive të GLA-së shtohen kur merret e kombinuar me EPA.

Omega-3 (ALA) nga vaji i lirit kontribuon në ruajtjen e nivelit normal të kolesterolit në gjak.
Omega-3 (EPA and DHA) me natyrë nga vaji i peshkut kontribuon në funksionin normal të zemrës.
Në popullatën e rritur, EPA dhe DHA kontribuojnë në mbajtjen e niveleve normale të triglicerideve në gjak dhe në ruajtjen e presionit normal të gjakut.

Omega-6 (GLA) vjen nga vaji i aguliçes dhe është i dobishëm për integritetin dhe funksionimin e membranave qelizore.
Omega-9 (acidi oleik) është një acid yndyror i monosaturuar.
Zëvendësimi i yndyrnave të ngopura, me acide yndyrore të pangopura, kontribuon në ruajtjen e niveleve normale të kolesterolit në gjak.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë suplement.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 1 deri në 3 kapsula në ditë, mundësisht gjatë vaktit kryesor ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Omega-3 (ALA a-linolenic acid, EPA eicosapentaenoic acid, DHA docosahexaenoic acid)
Omega-6 (LA linoleic acid, GLA g-linolenic acid)
Omega-9 (A oleic acid*)

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping