info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now PABA 500 mg

Çmimi:1,520.00 L 1,368.00 L -10%

Suplement me acid para aminobenzoik për të rritur
Paketim x 100 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 4495956
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Acidi para aminobenzoik (PABA) është një pararendës i acidit folik.
Përdoret nga flora intestinale për prodhimin e acidit folik.
Ndër ushqimet që janë burim i PABA-s përmendim:
– vezët;
-qumështin;
-mishin;
-drithërat.
Pa sojë.
Pa gluten.
Pa arra.
Pa vezë.
Pa OMGJ.
Pa produkte të bulmetit.
I çertifikuar nga UL.
I prodhuar sipas GMP-së.

Kujdes! Nuk duhet të merret nga persona që janë duke përdorur barna të grupit sulfonamide.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, ose keni probleme me veshkat dhe mëlçinë këshillohuni me mjekun tuaj, para përdorimit të këtij produkti.
Pas hapjes ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Suplementet nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 kapsulë në ditë, bashkë me ushqimin.

Përbërësit

Serving Size: 1 Capsule
Servings Per Container: 100
Amount per Serving % Daily Value
* Daily Value not established.
PABA (Para-Aminobenzoic Acid) 500 mg *
Other Ingredients: Gelatin (capsule), Stearic Acid (vegetable source), Silica and Magnesium Stearate (vegetable source).