info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neuralta Brain Power Omega-3

Çmimi:2,500.00 L

Suplement ushqimor që përmirëson funksionin e sistemit nervor
Kuti x 30 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 00449005
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Neuralta Brain Power është një suplement ushqimor që synon të përmirësojë funksionin e sistemit nervor, i cili mund të dobësohet me kalimin e moshës ose si pasojë e dhimbjeve kronike.
Kapsulat Neuralta Brain Power përmbajnë dy fosfolipide, fosfatidilkolinën (PC) dhe Fosfatidilserinën (PS), të cilat janë thelbësore për shëndetin tonë dhe veçanërisht për sistemin nervor, sepse mbrojnë qelizat e trurit dhe përfshihen në sinjalizimin e qelizave.
Formulës i është shtuar dhe omega-3.

Ndër përfitimet që sjell fosfatidilserina në organizëm përmendim:
– redukton dëmtimin e dendriteve.
– përmirëson performancën njohëse, aftësitë e të mësuarit dhe funksionet e kujtesës.
– rritje e ndjeshme e aktivitetit neuroprotektor dhe antioksidues, një funksion veçanërisht i rëndësishëm gjatë marrjes së barnave që veprojnë në tru p.sh. antidepresantë, induktues te gjumit, dhimbje të forta, psikotropë, droga të paligjshme etj.

Ndër përfitimet e fosfatidilkolinës në organizëm përmendim:
– një përmirësim të komunikimit nervor, si pasojë e rritjes së niveleve të kolinës dhe acetilkolinës në tru.
– një përmirësim i funksioneve që ndikohen nga sinteza e neurotransmetuesit acetilkolinë: kujtesa, zhvillimi i muskujve dhe kontrolli i muskujve, mbështetja e ritmit cirkadian.

Neuralta Brain Power përmban edhe acid docosahexaenoic (DHA), një acid yndyror i pangopur omega-3, i cili është një komponent thelbësor për shëndetin e njeriut, pasi është një ndër substancat kryesore që ndërtojnë membranat qelizore, duke kontribuar në rrjedhshmërinë, fleksibilitetin dhe përshkueshmërinë e tyre. DHA-ja është acidi yndyror omega-3 më i bollshëm në tru dhe në retinë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose vuani nga një sëmundje specifike, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 1 ose 2 kapsula në ditë.

Përbërësit

Omega-3, phosphatidik choline, phosphatidilserine, gelatine, water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping