info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Natures Aid Vitamin E Oil

Çmimi:2,590.00 L

Solucion i përqëndruar i vitaminës E
50 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

50 ml

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina E mbron qelizat nga stresi oksidativ.
Konsumimi i duhanit, alkoolit, ushqimet e skuqura, ndotësit mjedisorë, pesticidet etj janë substanca të cilat çojnë në grumbullimin e radikaleve të lirë në organizëm.
Radikalet e lirë dëmtojnë qelizat dhe shkaktojnë plakjen e tyre.
Vitamina E në sajë të vetive antioksiduese, mbron qelizat nga stresi oksidativ.

Natural Factors Vitamin E Oil është një formulim në formë solucioni i vitaminës E, së bashku me vajin e lulediellit dhe kokosit.
Formulim vegan që nuk përmban:
-gluten;
-OMGJ;
-myqe;
-produkte të bulmetit;
-arra;
-sojë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Mund të përdoret nga veganët dhe vegjetarianët.
Nuk përdoret tek fëmijët nën 16 vjeç.

Përdorimi

Solucioni me vitaminë E mund të përdoret:
-në rrugë orale – konsumoni 1-2 ml në ditë;
-si ushqyes për lëkurë – aplikojeni në lëkurë dhe masazhojeni deri në absorbim të plotë.

Përbërësit

Medium Chain Triglycerides (fractionated coconut oil), Vitamin E Prep. (d-alpha Tocopheryl Acetate, Sunflower Oil).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping