info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Natures Aid Serrapeptase 80000UI

Çmimi:1,980.00 L

Suplement ushqimor me enzimën serrapeptase
30 tableta

Stock: S’ka stok

SKU: NATAID004
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Serrapeptaza është një enzimë e cila prodhohet nga një bakter i mikrobiomës së krimbit të mëndafshit.
Sot serrapeptaza prodhohet globalisht, nëpërmjet një proçesi fermentimi, që nuk dëmton popullatën normale të krimbave të mëndafshit.

Serrapeptaza përdoret për patologji të shoqeruar me dhimbje duke përfshirë dhimbjen e shpinës, artrozën, artritin reumatoid, osteoporozën, dhimbjen e kokës, migrenën etj. Përdoret gjithashtu për gjendje që përfshijnë inflamacion, përfshirë sinuzit, laringit, dhimbje fyti, infeksione të veshit, enjtje pas operacionit, sëmundje inflamatore të zorrëve përfshirë kolitin ulceroz dhe sëmundjen e Crohn.

Normalisht serrapeptaza do shkatërrohej nga aciditeti i stomakut, për këtë arsye tabletat vishen me një shtresë gastro-rezistente, që nuk lejon shpërbërjen e saj në stomak. Ajo shkon në zorrë dhe më pas përthithet dhe kalon në gjak.
Ka veti anti-inflamatore.
Nuk përmban laktozë dhe as gluten.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 1-3 tableta në ditë, me stomakun bosh.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Microcrystalline Cellulose, Calcium Carbonate, Di-Calcium Phosphate, Serratiopeptidase, Enteric Coating (Ethylcellulose, Ammonium Hydroxide, Medium Chain Triglycerides, Oleic Acid), Anticaking Agent (Vegetable Source Magnesium Stearate), Sodium Carboxymethylcellulose, Enteric Coating (Sodium Alginate, Vegetable Source Stearic Acid).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping