info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Mycocur 1% Topical Spray (terbinafinë)

Çmimi:555.00 L

Spraj me veprim anti-mykotik
30 ml

Stock: Ka stok

SKU: 000155
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Suitable For

Përshkrimi

Mycocur Spray përmban klorhidrat terbinafine, me veprim anti-mykotik.
Terbinafina është aktive kundër një sërë mikroorganizmash ku përmendim:
– Epidermophyton floccosum;
– Malasessia furfur;
– Tricophyton mentagrophytes;
– Tricophyton verrucosum.

Indikimet:
– tinea versicolor;
– tinea pedis.

Kundërindikohet në individë që kanë mbindjeshmëri të njohur ndaj terbinafinës ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Trajtimi me Mycocur spraj nuk është i rekomanduar te nënat që ushqejnë me qumësht gjiri.
Mund të përdoret gjatë shtatzënisë vetëm kur rekomandohet nga mjeku në raste me indikime tepër të qarta.

Efekte anësore të mundshme:
– djegie ose irritim në vendin e aplikimit;
– kruarje;
– shtresëzim i lëkurës.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Në varësi të indikimit Mycocur Sray aplikohet 1 ose 2 herë në ditë.
Përpara se të aplikohet Mycocur Spray, zona që duhet trajtuar pastrohet dhe thahet mirë.
Duhet përdorur solucion i mjaftueshëm për të lagur zonat e trajtimit dhe për të mbuluar lëkurën e prekur dhe zonat përreth.
Kohëzgjatja e trajtimit është zakonisht një javë.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping