info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Lacalut Aktiv Toothpaste + Toothbrush

Çmimi:420.00 L

Pastë dhëmbësh Lacalut Aktiv + furçë dhëmbësh FALAS

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

75 ml

Suitable For

Përshkrimi

Paketim promocional
Pastë Lacalut aktiv + Furçë Lacalut FALAS

Pasta Lacalut aktiv është specifike për persona që kanë mishra të dhëmbëve të ndjeshëm dhe që gjakosen lehtësisht.
Përdorimi i saj sjell disa avantazhe:
-parandalon gingivitin dhe periodontitin;
-forcon dhe tkurr mishin e dhëmbëve;
-pastron dhëmbët dhe mishin e dhëmbëve.
Pastë dhëmbësh profilaktike, e cila forcon mishrat e dhëmbëve, zvogëlon gjakderdhjen e tyre dhe i mbron nga paradontoza.

Ka efekt antiseptik, antiinflamator, hemostatik, antikaries, rrit rezistencën e smaltit të dhëmbëve ndaj acideve.
Ndihmon në heqjen e gurëzave, zvogëlon inflamacionin e mishrave dhe gjakderdhjen (allantiona dhe bisabolol).
Me efekt adstrigjent, forcon mishrat dhe ul ndjeshmërinë e smaltit (laktati i aluminit). Ndihmon në forcimin e strukturës së smaltit të dhëmbëve dhe parandalon zhvillimin e kariesit (fluorid alumini).

Indikacionet:
Gingivitis (infeksione bakteriale), pllakëza ose gurë, gjakderdhje nga mishrat e dhëmbëve, periodontopatia, kariesi (trajtim dhe parandalim).
Përmbajtja e fluorit: 1360 ppm

Furça e dhëmbëve Lacalut aktiv është zgjedhja e duhur për persona që kanë mishra të dhëmbëve të ndjeshëm dhe që gjakosen lehtësisht.
Forma e veçantë e furçës lejon pastrimin dhëmbëve, pa dëmtuar mishrat. Fijet e buta dhe të gjata, pastrojnë smaltin e dhëmbëve. Fijet e gjata depërtojnë thellë në të gjitha hapësirat e gojës, duke i masazhuar butësisht mishrat e dhëmbëve.
Lehtësisht e përdorshme.

Përdorimi

Rekomandohet të
përdoret nga persona të rritur për larjen e dhëmbëve 2-3 herë në ditë.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping