info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Lacalut Aktiv Mouthwash

Çmimi:660.00 L

Shpëlarës goje Lacalut Aktiv
300ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

300 ml

Suitable For

Përshkrimi

Shpërlarësi LACALUT aktiv mund të jetë i domosdoshem për ju, veçanërisht nëse jeni duke përdorur pastën e dhëmbëve nga e njëjta linjë, sepse fuqizon efektin e pastës dhe zgjat efektin terapeutik.

Shpëlarësi i gojës Lacalut Aktiv është qetësues për mishrat, përmban laktat alumini, fluoride dhe përbërës antibakterialë. Laktati i alumini krijon një efekt adstringjent, forcon mishrat dhe eliminon gjakderdhjen e tyre.
Jonet e fluorit forcojnë smaltin e dhëmbëve dhe parandalojnë kariesin.
Komponentët antibakterialë të përfshirë në përmbajtje, kanë një efekt anti-inflamator, veçanërisht të rëndësishëm për gingivit, periodontit dhe stomatite.

Një tjetër veçori e rëndësishme e këtij produkti është se heq pllakën bakteriale dhe parandalon formimin e gurzave, mban higjienën e përditshme orale.

I domosdoshëm për personat që kanë implante dentare, tela, pajisje të tjera dentare si dhe probleme me mishrat e dhëmbëve.
Pa alkool.

Përdorimi

Shpëlahet goja për 30 sekonda me një sasi të vogël lëngu 10 mililitra. Për një dozim të saktë, një gotë matëse është e përfshirë në ambalazhin e shpëlarësit. Lëngu nuk duhet të gëlltitet, edhe pse një gëlltitje e rastësishme është absolutisht e padëmshme. Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje, pas larjes së dhëmbëve.
Shpëlarësi LACALUT Aktiv krijon një shtresë mbrojtëse në sipërfaqen e smaltit,

Për efekt maksimal nuk rekomandohet të merret ushqim dhe lëngje për 30 minuta pas procedurës.

Përbërësit

Aqua, propilen glikol, Olflur, aluminium laktat, cink sulfat, hloroheksidin diglukonat, kalijum, lim…

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping