info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ketoral Shampoo 2%

Çmimi:741.00 L

Shampo me veprim anti-mykotik për skalpin dhe lëkurën (ketokonazol)
100 ml

Stock: Ka stok

SKU: 003488
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

100 ml

Suitable For

Përshkrimi

Ketoral shampo përmban si përbërës aktiv ketokonazolin.
Ketokonazoli është një derivat imidazolik, me veprim anti-mykotik.
Shampoja përdoret në skalp ose në lëkurë.

Ketoral përdoret për të parandaluar dhe trajtuar infeksionet mykotike të lëkurës (pitiriasis versicolor), dermatitin seborroik dhe pitiriasis capitis.

Mos përdorni Ketoral shampo nëse keni mbindjeshmëri ndaj ndonjërit prej përbërësve të pranishëm në formulim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nuk ka të dhëna të mjaftueshme për përdorimin e shampos Ketoral gjatë shtatzënisë dhe/ose ushqyerjes me gji.
Nëse zbuloni se jeni shtatzënë gjatë trajtimit me Ketoral bisedoni menjëherë me mjekun tuaj.
Nuk ka ndonjë rrezik të njohur që njihet me përdorimin e shampos Ketoral gjatë ushqyerjes me gji.

Ndaloni përdorimin e shampos Ketoral nëse shfaqen shenjat e mëposhtme:
– reaksione alergjike;
– acarim i rëndë ose skuqje e lëkurës në zonën ku është aplikuar shampoja;
– flluska.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Ketoral shampo është vetëm për përdorim të jashtëm (flokë ose lëkurë).
Trajtimi kundër zbokthit ose lëkurës së deskuamuar të thatë ose të yndyrshme:
– filloni të përdorni shampon 2 herë në javë.
– përdorni shampon çdo 3 ose 4 ditë, për 2-4 javë.
– përdorni shampon 1 herë në 1-2 javë për të parandaluar rikthimin e simptomave.
– Mos përdorni shampon më shpesh seç e ka rekomanduar mjeku juaj.

Trajtimi për njollat e bardha/kafe në lëkurë:
– përdorni shampon 1 herë në ditë për 5 ditë.
– nëse njollat me ngjyrë të bardhë në kafe bëhen më të dukshme nga ekspozimi në diell, përdorni shampon një herë në ditë për 3 ditë.
– Mos përdorni shampon më shpesh seç e ka rekomanduar mjeku juaj.

Shampoja aplikohet në zonat e prekura të lëkurës dhe skalpit, lihet 3-5 minuta, pastaj shpëlahet me ujë.
Mund të kombinohet me shampo të tjera që përdorni zakonisht për larje.

Përbërësit

ketokonazol, eter lauril sulfat natriumi, monolauril eter sulfosuksinat dinatriumi, kokamid dietanolamine, makrogol 120 metil glukoze oleat, kolagjen i hidrolizuar i lauril diamoniumit me origjine shtazore, ure imidazolidine, acid klorhidrik, vaj esencial viking, ngjyrues eritrozine, klorur natriumi, uje i purifikuar

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping