info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Iktiol pomadë 10% (iktamol)

Çmimi:291.00 L

Pomadë për përdorim lokal në lëkurë me iktamol
Tub x 20 g

SKU: 004490180
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

20 g

Suitable For

Përshkrimi

Iktioli përmban iktamol, me veprim antiseptik, antiparazitar dhe keratolitik.
Iktioli përdoret:
– në të gjitha format e dermatiteve ekzematoze dhe në veçanti në ekzemën kronike;
– në psoriazë;
– në erisipelë.

Mos përdorni iktiol nëse jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim.

Iktiol nuk duhet të përdoret në mukoza, sy, buzë dhe në hundë.

Nuk ka të dhëna në lidhje me përdorimin e Iktiolit gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji. Këshillohuni me mjekun tuaj për çdo medikament që mund të përdorni gjatë kësaj periudhe.

Efekte të mundshme anësore:
– irritim;
– rritje e ndjeshmërisë së lëkurës.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Gjithmonë përdorni Iktiol sipas këshillës së mjekut ose farmacistit tuaj.
Për trajtimin e ekzemave kronike, rekomandohet aplikimi i një sasie të mjaftueshme pomade sa për të mbuluar plotësisht vendet e prekura të lëkurës, 1-3 herë në ditë.
Doza mund të ketë nevojë të rritet ose të reduktohet në varësi të situatës.
Terapia duhet të fillojë sa më shpejt të jetë e mundur.

Përbërësit

iktamol, parafinë e bardhë, vaj parafine

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping