info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ialuset Crema

Çmimi:1,090.00 L

Krem me efekt rigjenerues (acid hialuronik)
25 g

Stock: S’ka stok

SKU: 001686
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

25 g

Suitable For

Përshkrimi

Ialuset krem ka si përbërës aktiv acidin hialuronik (kripë natriumi).
Acidi hialuronik është përbërësi kryesor i dermës (lëkurës).
Falë fuqisë së tij higroskopike, në prani të lezioneve të lëkurës, ndihmon në ruajtjen e shkallës së duhur të hidratimit.
Vepron si ndihmës në proçeset e rigjenerimit të indeve, duke krijuar një mikromjedis të favorshëm për shërim dhe riepitelizim.

Ialuset indikohet në trajtimin e plagëve dhe djegieve jo të infektuara, me ose pa eksudat, ulçerat e këmbëve, duke përfshirë ato me origjinë venoze, fisurat, fistulat, plagët nga presioni, plagët post-operatore, sëmundjet gërryese të lëkurës dhe nxirjet me origjinë kimiko-fizike.

Kundërindikimet
Ialuset nuk duhet të përdoret në rast të mbindjeshmërisë ndaj acidit hialuronik (kripë natriumi) ose ndaj një ose më shumë përbërësve të tjerë të këtij formulimi.

Efektet të mundshme anësore
Reaksionet lokale të mbindjeshmërisë si p.sh ekzema, kanë ndodhur rrallë.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Pastroni plotësisht plagën përpara çdo aplikimi të kremit. Ndiqni hapat e mëposhtme për një aplikim korrekt.
– Aplikoni një shtresë kremi të trashë 2-3 mm direkt në plagë, ose aplikoni kremin në plagë nëpërmjet një garze sterile.
– Garza mund të mbahet në vend me një fasho të përshtatshme.
– Aplikoni kremin çdo 24 orë deri në shërim të plotë.
Shërimi apo jo i plagës vlerësohet nga mjeku specialist.

Përbërësit

0.2% hyaluronic acid (sodium salt), cetearyl glucoside, oleic acid decylester, cetearyl alcohol, sodium lauryl sulfate, sodium cetearyl sulfate, pure anhydrous glycerin, 70% sorbitol, sorbic acid, methyl parahydroxybenzoate, propyl parahydroxybenzoate, sodium citrate dihydrate, deionized water .

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping