info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Fortiferrum Liposomal Iron

Çmimi:2,200.00 L

Suplement ushqimor me hekur lipozomial
Kuti x 30 bustina

Stock: S’ka stok

SKU: 004490863
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Formulation

Masa

30 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Fortiferrum+ është një suplement hekuri lipozomal që këshillohet të përdoret nëse keni mungesë hekuri apo dhe nevoja të shtuara për këtë mineral, siç ndodh gjatë shtatzënisë, ushqyerjes me gji, ose sëmundje të tjera që lidhen me mungesën e hekurit. .

Fortiferrum eshtë një hekur lipozomal i gjeneratës së fundit, me një formulë të plotë të krijuar për të përmbushur të gjitha nevojat ditore të hekurit, të rekomanduara nga OBSH dhe Shoqatat Mjekësore në mbarë botën.
Fortiferrum+ prezantohet në një format inovativ pluhuri që mund të merret direkt pa ujë, i përshtatshëm për të gjithë njerëzit, por veçanërisht për fëmijët, gratë shtatzëna dhe vegjetarianët, sepse ata nuk hanë mish, shpendë apo ushqim deti dhe nevojat e tyre për hekur janë pothuajse dy herë më shumë se të tjerët.

Hekuri është shumë i rëndësishëm për organizmin.
Ndër benefitet e tij përmendim:
– Kontribuon në formimin normal të rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës;
– Kontribuon në transportin normal të oksigjenit në trup;
– Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar;
– Kontribuon në metabolizmin normal të energjisë;
– Kontribuon në funksionin normal konjitiv;
– Kontribuon në rritjen e përthithjes së hekurit;
– Kontribuon në reduktimin e lodhjes.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohet te konsumohet 1 bustinë në ditë, e tretur në pak ujë ose lëng frutash.

Përbërësit

19.2 mg iron pyrophosphate (in liposomal form),soluble fibers , vitamin c & sweeteners.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping