info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Buona Nauzen Gel

Çmimi:1,800.00 L 1,620.00 L -10%

Suplement ushqimor për fëmijë, i dobishëm në rast të të përzierave, të vjellave, refluksit dhe vështirësive në tretje.
50 ml

Stock: Ka stok

SKU: BUO030
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

50 ml

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor i pasur me xhinxher, citrat, L-alaninë dhe vitamina B, i dobishëm në rast të të përzierave, të përzierave me gastroenterit, të vjellave, refluksit dhe vështirësive në tretje.

Xhinxheri ka veti kundër të përzierave dhe pro-kinetike, të dobishme për promovimin e restaurimit të funksionit të tretjes.
Kripërat e citrateve kanë një veprim rregullues në aciditetin e stomakut.
L-Alanina ndihmon në rivendosjen e niveleve korrekte të glukozës në gjak, veçanërisht në rast të ketozës dhe dehidrimit.
Vitaminat e grupit B ndihmojnë për të luftuar lodhjen.
Formula inovative e xhelit arrin të maskojë aromën e citrateve, të xhinxherit dhe shijen e hidhur të vitaminave B, duke siguruar shije dhe tolerancë të shkëlqyer nga fëmijët.

Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë, larg dritës dhe burimeve të nxehtësisë, në temperaturë dhome nën 25°C.
Afati minimal i ruajtjes i referohet produktit të ruajtur siç duhet, në paketim të pahapur.
Mbajeni larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.
Për përdorimin e saktë të produktit në fëmijë shumë të vegjël, këshillohuni me mjekun.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 3 ml deri në tre herë në ditë, direkt në gojë ose me ndihmën e një luge çaji.

Përbërësit

Fructose, stabilizer: glycerol. Gingigel Form® (water, sodium citrate, potassium citrate, ginger glycerine extract-Zingiber officinalis Rosc., Rhizome), thickener: xanthan gum. Acidity regulators: citric acid, lactic acid, sodium lactate. L-Alanine, Vitamin B1 (thiamine hydrochloride), Vitamin B2 (riboflavin), Vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride), fl

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping