info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Mali

Çmimi:L190.00

Çaj mali bio i seleksionuar direkt nga natyra e egër e maleve tona (Sideritis Syriaca)

40 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Çaji i malit është ndër çajrat më të njohur dhe më të përdorshëm në vendin tonë si dhe në disa nga vendet e mesdheut.
Ruhet në vende të thata larg dritës dhe lagështirës.

Përdorimi

Masa e një luge çaji
(me çaj mali) hidhet
në një filxhan ku shtohet ujë i sapo valuar dhe lihet i mbuluar për 5-6 minuta.
Mund të ëmbëlsohet me
sheqer ose mjaltë sipas
dëshirës dhe mund të
merren deri në disa doza
të tilla në ditë.

Përbërësit

Çaj mali