info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Lule Basani Bio

Çmimi:L180.00

Çaj bimor me lule basani (Hypericum perforatum)

60 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Lulja e basanit ndihmon në djegiet e stomakut, ulçerës, astmës bronkiale , dhimbjet e kokës ndihmon në problemet e aparatit tretës, reumatizmës dhe podagrës (inflamacionet që krijohen në gjymtyrët të shkaktuar nga përmbajtja e lartë e acidit urik).
Ndihmon në pastrimet nga krimbat e zorrëve dhe gjithashtu njihet si një antidepresiv dhe qetësues natyror shumë efikas .
Ndihmon në funksionimin e mëlçisë .

Përdorimi

Në një filxhan (200ml) ku është hedhur ujë i sapovaluar shtohet masa e një luge gjellë 1-2 gram me preparat. Mbulohet me një kapak dhe lihet për 10-12 minuta.
Kullohet dhe pihet i ëmbëlsuar me sheqer ose mjaltë dy herë gjatë ditës.

Përbërësit

Lule basani