info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj fruta pylli Bio

Çmimi:L180.00

Miksimi i fryteve të bimëve
aromatiko-mjekësore tërësisht të egra të rritura në pyjet tanë

100 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Përzierje bimore e frutave të pyllit me përmbajtje të lartë
vitaminash si C, A, B dhe P.
Kanë gjithashtu dhe veti mjaft të mira kuruese për traktin e frymëmarrjes, zemrën si dhe qarkullimin e gjakut.

Përdorimi

Një lugë çaji ose dhe më shumë, hidhet në enë dhe lihet të valojë për 3-7 minuta.
Hiqet nga zjarri dhe lihet mbuluar për 5-7 minuta.
Kullohet dhe mund të pihet i ëmbëlsuar ose jo, sipas dëshirës me sheqer ose mjaltë.

Përbërësit

Fryte boronice, trëndafil të kuq, manaferrë, vadhëz të egër, mollë të egër.