info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Fier Guri Bio

Çmimi:L180.00

Çaj bimor me fier guri
(ceterach offinarum).
100% organik 90 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Fieri i gurit përmban taninë, acide organike etj.
Ka veti mjaft të mira qetësuese, ndihmon kundër kollës dhe acarimeve të rrugëve të frymëmarrjes.
Nxit djerësitjen dhe urinimin tek të sëmurët që vuajnë nga mbajtja e vazhdueshme e urinës.
Ndihmon në shkrirjen e gurëve të veshkave.
Në gjuhën popullore quhet dhe “Thyerësi i Gurëve”.
Ndihmon në shkatërrimin e oksalateve dhe largon acidin oksalit nga organizmi.

Përdorimi

Dy lugë çaji nga përbërja lihen të ziejnë në masën e një gote uji për 30 minuta, në një enë të mbuluar me kapak.
Ena hiqet nga zjarri dhe lihet të pushojë për 10 minuta.
Pasi kullohet çaji i përftuar pihet i ëmbëlsuar (me sheqer, mjaltë) ose jo.
Çaji konsumohet 2 herë në ditë për 3-4 javë.

Përbërësit

Fier guri