info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Alora tablets

Çmimi:338.00 L

Medikament OTC me efekt sedativ
Kuti x 20 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 002931
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

20 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Alora tabletë indikohet në trajtimin simptomatik të:
– gjendjes së ankthit, çrregullime të gjumit, nervozizëm, stres, depresion i formës së lehtë;
– çrregullime gastro-intestinale dhe kardiovaskulare me natyrë nervore;
– hipertension për shkak të hiperaktivitetit simpatik;
– gjendje nervozizmi dhe ankthi të gjeneralizuara;
– gjendje nervozizmi që lidhen me menopauzën dhe ciklin menstrual.

Kundërindikimet: Mbindjeshmëria ndaj lëndëve vepruese dhe/ose përbërësve të tjerë të këtij formulimi.

Përkujdesje
Siguria dhe efikasiteti tek fëmijët nën 3 vjeç nuk është përcaktuar, prandaj përdorimi i këtij produkti në këtë grupmoshë është i kundërindikuar.
Fëmijët nga 3-12 vjeç mund të përdorin këtë medikament vetëm nëse e këshillon mjeku. Për ta është më i përshtatshëm Alora shurup.
Tek pacientët e moshuar trajtimi niset me dozën minimale.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Tabletat Alora mund të përdoren vetëm në raste specifike kur e përshkruan mjeku juaj.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç:
– për efekte sedative përgjatë gjithë ditës këshillohet marrja e një doze 100 mg, 3 herë në ditë, përpara vaktit ushqimor.
– për trajtimin e çrregullimeve të gjumit, këshillohet marrja e një doze 200-300 mg, 1 herë në ditë, 1 orë para gjumit.

Përbërësit

ekstrakt i lules së sahatit, oksid hekuri i kuq

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping