info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Uriage Bariésun Stick Levres Hydratant SPF 30

Çmimi:800.00 L 640.00 L -20%

Stik mbrojtës ndaj diellit për buzët me faktor 30.
4 g

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

4 g

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Stik-u i buzëve nga Uriage siguron mbrojtje në mënyrë efektive kundër UVA dhe UVB, ndërkohë që ofron butësi.

Teksturë e lehtë, jo e yndyrshme, me aromë të këndshme.
Formulë e pasur me vitamina A, C, E dhe gjalpë shea, ndihmon në hidratimin e buzëve.

Tolerancë e lartë.
Siguron mbrojtje të lartë UVA-UVB.
Hidraton dhe ristrukturon barrierën e lëkurës.

Përdorimi

Para ekspozimit, aplikoni një sasi të mjaftueshme dhe uniforme për të mbuluar zonën e ekspozuar ndaj diellit.
Riaplikojeni rregullisht, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.
Edhe pse jeni të mbrojtur mirë, zvogëloni ekspozimin sa më shumë që të jetë e mundur.
Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët e vegjël drejtpërdrejt në diell.

Përbërësit

CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – HYDROGENATED VEGETABLE OIL -OLEIC/LINOLEIC/LINOLENIC POLYGLYCERIDES – HELIANTHUS ANNUUS
SEED CERA (HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX) – BUTYL METHOXYDI BENZOYLMETHANE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – DIPENTAERYTHRITYL TETRAHYDROXYSTEARATE/ TETRAISOSTEARATE – WHEAT GERM GLYCERIDES – BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER – CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) – PARFUM (FRAGRANCE) – BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2 – OCTYLDODECANOL – MINERAL SALTS – TOCOPHERYL ACETATE – HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL – ASCORBYL PALMITATE – TOCOPHEROL

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping