info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Shedirpharma Cistexx Buste

Çmimi:1,620.00 L

Suplement ushqimor për mirëqënien e rrugëve urinare
Paketim x 10 bustina

Stock: Ka stok

SKU: SHEDIR09
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

10 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor që mbështet funksionin normal dhe mirëqënien e rrugëve urinare.
Përbërësi kyç është boronica, ekstraktet e së cilës përmbajnë acid hipurik, acid kinik dhe proantocianidina.
Ato nuk lejojnë agjentët hepatogjenikë të ngjiten në muret e rrugëve urinare dhe të krijojnë aty koloni, duke shmangur kështu fenomene si cistiti, uretriti dhe prostatiti.
Ruan pH normal të urinës dhe parandalon shfaqjen e aromave të pakëndshme në urinë.

Pa gluten.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Nëse mjeku nuk e rekomandon ndryshe, këshillohet të konsumoni 1 ose 2 bustina në ditë, midis vakteve ushqimore.
Përmbajtja e bustinës tretet në 1 gotë me ujë në temperaturë ambjenti.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Fructose, Maltodextrin, Vaccinium macrocarpon Aiton (Cranberry) fruit dry extract 4% Proanthocyanidins (PAC), Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spregn. (Uva Ursina) leaves dry extract 20% Arbutin. Aroma. Juice. Orthosiphon stamineus Benth (Ortosifon) leaves dry extract 0.2% Sinensetin, Lactobacillus acidophilus SGL 11 tindalized (contains casein and / or lactose, milk derivatives).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping