info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Sendo Economy Digital Blood Pressure Monitor

Çmimi:4,900.00 L

Aparat pjesërisht manual për matjen e presionit të gjakut

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

,

Suitable For

Përshkrimi

Vlerat e presionit të gjakut mund të ndryshojnë në çdo moment të ditës dhe mund të ndikohen nga një sërë faktorësh.
Monitorimi i vlerave të presionit të gjakut është tepër i rëndësishëm sidomos për personat hipertensivë.
Përveç matjes së saktë të pulsit, vlerës së sipërme dhe të poshtme të presionit të gjakut, Sendo Economy gjithashtu mund të zbulojë dhe të raportojë praninë e aritmisë (ritmit të çrregullt të punës së zemrës).
Në rast të aritmisë, një simbol i vogël shfaqet menjëherë në ekran për informacion dhe për sigurimin e kohës së reagimit.

Shkalla e standardizuar e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në anën e majtë të ekranit lejon të kategorizohet presioni i gjakut të matur si i lartë, normal ose i ulët, ndërsa funksioni i posaçëm.
.
Nëse doni që vlerat e përftuara pas çdo matje ti ruani, mjafton të shtypni butonin ”memory”.
Mund të ruani deri në 30 matje.
Pas 2000 matjesh bateritë zakonisht duhet të ndërrohen.

Mansheta është e përbërë prej materialesh që nuk shkaktojnë alergji.

Kutia përmban:
-monitorin;
-manshetën me përmasa 22-32 cm;
-çantën;
-4 bateri AA;
-manualin në disa gjuhë të ndryshme.

Plotëson standardet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

Përdorimi

Përpara se të kryeni matjen e tensionit duhet:
– të shmangni duhanin, konsumimin e ushqimit, pijeve dhe aktivitetin fizik të paktën 30 minuta para matjes;
-të keni qënë në gjendje qetësie të paktën 5 minuta para matjes;
-të shmangni matjen në gjendje stresi pasi vlera e përftuar do jetë më e lartë;
-të shmangni rrobat shumë të ngushta që shtrëngojnë krahun.

Gjatë matjes mansheta vendoset në krahun e majtë, 1-2 cm mbi brryl dhe qëndrohet në pozicionin ulur.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping