info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Rekonazol cream 2%

Çmimi:223.00 L

Krem me veprim antimykotik për përdorim në lëkurë (ketokonazol)
30 g

Stock: Ka stok

SKU: 4507
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

30 g

Suitable For

Përshkrimi

Rekonazol përmban ketokonazol, që bën pjesë në grupin e medikamenteve anti-mykotike.
Përdoret gjatë mjekimit të infeksioneve fungale të lëkurës dhe dermatitit seborroik.

Mos përdorni Rekonazol krem nëse jeni të ndjeshëm ndaj ketokonazolit ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Kremi Rekonazol mund të përdoret gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji nëse mjeku juaj e gjykon të arsyeshme.

Efekte të mundshme anësore
Si të gjitha medikamentet e tjera dhe Rekonazol krem ka efekte anësore.
Në disa raste nga aplikimi i tij shfaqet irritim ose djegie në lëkurë.
Shumë rrallë mund të ndodhë një reaksion alergjik.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Përdoreni këtë krem ekzaktësisht siç e ka rekomanduar mjeku juaj.
Kremi aplikohet lokalisht, në zonën e infektuar të lëkurës.
Mjekimi duhet të vazhdojë dhe disa ditë mbas zhdukjes së të gjitha shenjave të sëmundjes/infeksionit.
Në rastin e kandidozës sipërfaqësore, pitriasis versicolor aplikohet një herë në ditë për 2-3 javë. Në rastet më të komplikuara mund të aplikohet dhe 2 herë në ditë.
Në rastin e dermatofitit aplikohet një herë në ditë për 2-6 javë. Në rastet më të komplikuara mund të aplikohet dhe 2 herë në ditë.
Në rastin e dermatitit seborroik aplikohet një deri në dy herë në ditë në zonën e prekur të lëkurës, për 2-4 javë.

Përbërësit

ketoconazole, propylen glycol, stearil alcohol, cetyl alcohol, sorbitan stearate, polysorbate 60, izopropyl miristate, sodium sulphite, water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping