info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Promo Pharma Xanacist

Çmimi:1,700.40 L

Suplement ushqimor që ndihmon në parandalimin dhe trajtimin e cistitit
Paketim x 15 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 004495598
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

15 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Xanacist është një suplement ushqimor që përdoret për të parandaluar shfaqjen e cistitit dhe si shtesë ushqimore, në terapitë trajtuese të cistitit.

Ekstraktet e boronicës, të pranishme në formulim, kanë një përqëndrim të lartë proantocianidinash,me efekt barrierë, pra nuk lejojnë bakteret të ngjiten në muret e traktit urinar.
Formulimi përmban gjithashtu dhe kompleksin-Cysti (kombinim i d-manozës me boronicën, betaglukane dhe bearberry) të cilat kanë aftësi të parandalojnë cistitin.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin përpara përdorimit të këtij suplementi.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohen dozimet e mëposhtme:
-në rastet kur përdoret gjatë periudhës që është infeksioni, konsumoni 2 tableta në ditë;
-në rastet e infeksioneve të përsëritura ose kur është terapi bashkë-shoqëruese (kur merret bashkë me terapinë me antibiotikë), konsumoni 1 tabletë në ditë. Këshillohet të konsumohet në darkë, e shoqëruar me një gotë ujë, për një periudhë një mujore.

Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Përbërësit

D-Mannose, Bearberry (Arctostaphylos uva-ursi L.) leaves dry extract tit. 20% in arbutin, Cranberry (Vaccinium macrocarpum Aiton) fruit dry extract tit. 40% in proanthocyanidins, Betaglucan, Cellulose, Dicalcium phosphate, Cross-linked sodium carboxymethylcellulose, hydroxypropyl methylcellulose, magnesium salts of fatty acids.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping