info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Omega 3-6-9

Çmimi:1,539.90 L 1,385.91 L -10%

Suplement me omega 3,6 dhe 9 për të rritur
30 kapsula

Stock: S’ka stok

SKU: 0044592
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Omegat janë një grup acidesh yndyrore të pangopura të cilat nuk sintetizohen në organizëm, prandaj është e rëndësishme që të merren nëpërmjet dietës ushqimore.
Power of Nature iu ofron një suplement ushqimor që përmban omega 3, 6 dhe 9 me origjinë nga vaji i peshkut, vaji i farave të linit dhe vaji i aguliçes.
Përftohen mes proçesit të presimit në të ftohtë i cili i ruan më mirë vetitë e vajit.

Vaji i peshkut përftohet nga peshku meckerel (skumbri) dhe anchovy (një lloj sardeleje). Janë burim për omega-3 i rëndësishëm për një sërë funksionesh në organizëm.
Vaji i farave të linit është burim për omega-6 dhe omega-9 (më i rëndësihëm është acidi linoleik).
Vaji i aguliçes është burim për acidin gamma linoleik (omega-6).

Ky suplement këshilohet të përdoret nga:
-personat që kanë një dietë ushqimore të pakët në yndyrna;
-studentët;
-gratë.

Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-konservues.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ky suplement nuk trajton, kuron apo parandalon sëmundje.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara së të përdorni këtë suplement nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, keni një problem shëndetësor të caktuar apo jeni duke përdorur medikamente.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohet të pihet 1 kapsul në ditë mbas ushqimit.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Përbërësit

Active ingredients:
fish oil, flaxseed oil, evening primrose oil