info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Physalis Digest+

Çmimi:2,300.00 L 1,955.00 L -15%

Suplement ushqimor që përmirëson proçesin e tretjes
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Physalis Digest+ është një suplement ushqimor për të gjithë personat që kanë probleme me tretjen.
Kombinon një sërë ekstraktesh bimore si angjinare, mente dhe aloe vera, me qëllim që të përmirësojë tretjen dhe të pakësojë ndjesinë e fryrjes pas konsumimit të një vakti ushqimor të bollshëm.
Balsami i limonit shton tranzitin intestinal, kurse finoku paksëson ndjesinë e fryrjes pasi ndihmon në eleminimin e gazrave.
Përmban amilazë, celulazë, laktazë, lipazë dhe proteazë, enzima, të cilat kanë vetinë të përmirësojnë tretjen.

Me qëllim që të rregulloni proçesin e tretjes mos konsumoni vakte ushqimore të mëdha, ndiqni një regjim ushqimor të larmishëm dhe mos hani shumë shpejt.
Mos konsumoni ushqime pikante.
Shmangni konsumin e alkoolit dhe kafes.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Të mos përdoret te fëmijët nën 12 vjeç.
Të mos përdoret për kohë të gjatë pa u këshilluar me mjekun tuaj.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 1 ose 2 tableta në ditë.
Mund të konsumoni dhe vetëm 1 tabletë në rastet kur keni ndjesi fryrjeje.

Përbërësit

artichoke extract* (28.7%), fennel extract* (14.3%), lemon balm extract* (11.5%), peppermint extract* (11.5%), bulking agent: gum arabic*, aloe vera* (8.6%), multi-enzyme complex, bamboo powder (Bambusa arundinacea)*, emulsifiers: lecithin (Helianthus annuus)*, glycerol*, starch (Zea mays)*, thickener: guar gum*. *organic culture

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping