info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Nozetal 0.1% Nasal Drops (xylometazoline hydrochloride)

Çmimi:343.00 L

Dekongjestionant nazal
10 ml

Stock: Ka stok

SKU: 002933

Informacion shtesë

Action

Formulation

Masa

10 ml

Suitable For

Përshkrimi

Nozetal përmban hidroklorur xylometazoline, i cili është një medikament i grupit simpatomimetik.
Nozetal pakëson enjtjen dhe bllokimin e hundës, pakëson sekrecionet nazale dhe lehtëson eleminimin e tyre nga sinuset.
Kjo zvogëlon ndjenjën e bllokimit të hundës dhe sinuseve.

Nozetal përdoret:
– në inflamacion akut të mukozës së hundës të shkaktuar nga viruse ose baktere;
– në sinuzit akut ose kronik;
– në inflamacion alergjik të mukozës së hundës;
– në inflamacion akut të veshit të mesëm.

Mos përdorni Nozetal nëse:
– jeni alergjik ndaj xylometazoline hydrochloride ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi;
– keni hequr gjendrën e hipofizës ose keni bërë një operacion të sistemit nervor;
– keni defekte ose çrregullime në mukozën e hundës.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Mos e përdorni Nozetal gjatë shtatzënisë.
Pyesni mjekun tuaj nëse duhet apo jo të përdorni Nozetal gjatë ushqyerjes me gji.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç:
– aplikoni 2-3 pika, në çdo anë të hundës, maksimumi deri në 3 herë në ditë.
Mos e përdorni Nozetal me pika nëse kanë kaluar 12 javë nga hapja e flakonit.

Përbërësit

xylometazoline hydrochloride, sodium dihydrogen phosphate monohydrate, disodium hydrogen phosphate dodecahydrate, sodium chloride, sorbitol, disodium edetate, benzalkonium chloride solution, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping