info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Nizoral Shampo

Çmimi:722.00 L

Shampo me veprim anti-mykotik
60 ml

Stock: Ka stok

SKU: 3254
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

60 ml

Suitable For

Përshkrimi

Nizoral shampo përdoret për të trajtuar dhe parandaluar zbokthin.
Shampo përmban ketokonazol, i cili është një anti-mykotik që synon të veprojë kundër mykut në lëkurë të quajtur Malassezia. Këto myqe ndodhen natyrshëm në lëkurën e të gjithëve, megjithatë, njerëzit me zbokth duket se i kanë më me shumicë.
Shampo trajton inflamacionin që shoqëron zbokthin dhe lehtëson skuqjen dhe kruajtjen e kokës.
Ky produkt është për përdorim tek të rriturit dhe adoleshentët mbi 12 vjeç.

Ky produkt është i përshtatshëm për shumicën e njerëzve, por disa njerëz nuk duhet ta përdorin atë. Nëse keni ndonjë dyshim, bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj.
Mos e përdorni këtë produkt:
■Nëse keni reaksion mbindjeshmërie ndaj lëndës vepruese apo ndaj ndonjërit prej përbërësve të tjerë.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji
■ Ju mund të përdorni shampon kundër zbokthit Nizoral nëse jeni shtatzënë, mendoni se mund të jeni shtatzënë ose jeni duke ushqyer me gji.

Paralajmërime dhe përkujdesje:
■ Ky medikament përmban 24% ë/ë laurilsulfat natriumi në çdo aplikim. Laurilsulfati i natriumit mund të shkaktojë irritime lokale në lëkurë (të tilla si ndjesi pickimi ose djegieje) ose të shtojë irritimet e lëkurës të shkaktuara nga aplikimi i produkteve të tjera në të njëjtën zonë.
■ Si me shumicën e shampove, shmangni zonën rreth syve. Nëse shampo hyn në sy shpëlajini menjëherë me ujë të bollshëm.
■ Nëse keni përdorur rregullisht një locion ose krem, i cili përmban një steroid (siç është betametazoni ose hidrokortizoni) për të kontrolluar zbokthin tuaj, reduktoni gradualisht përdorimin gjatë 2-3 javësh kur filloni të përdorni shampon kundër zbokthit Nizoral. Kjo do të ndalojë përkeqësimin e gjendjes tuaj derisa shampoja kundër zbokthit Nizoral fillon të funksionojë.
Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me kohëzgjatjen e trajtimit me kortikosteroid, flisni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përpara përdorimit të këtij medikament lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Vetëm për përdorim të jashtëm.
Mos e përdorni më shpesh seç është rekomanduar. Nëse i lani më shpesh flokët tuaja, përdorni shampon tuaj të zakonshme.
Nëse keni flokë shumë të dendur, lani flokët me shampon e zakonshme dhe më pas përdorni Nizoralin shampo.

Si do përdoret?
-Njomni flokët.
-Aplikoni një sasi të vogël shampoje në skalp dhe masazhojeni lehtësisht.
-Lejeni shampon në kontakt me skalpin për 3-5 minuta.
-Shpëlajeni me ujë të bollshëm.
-Përdoreni çdo 3-4 ditë për 2-4 javë rresht.
-Nëse problemi vazhdon dhe mbas 4 javësh mjekimi këshillohuni dhe njëherë me mjekun tuaj.
-Për të parandaluar shfaqjen e zbokthit përdoreni shampon Nizoral 1 herë në 1-2 javë. Nëse e ndërprisni në mënyrë të menjëhershme problemi mund të rishfaqet.
-Të mos përdoret tek fëmijët nën 12 vjeç.

Përbërësit

Ketoconalzole
Sodium lauryl ether sulfate, disodium monolauryl ether sulphosuccinate, coconut fatty acid diethanolamide, laurdimonium hydrolysed animal collagen, macrogol 120 methyl glucose dioleate, sodium chloride, concentrated hydrochloric acid, imidurea, sodium hydroxide, erythrosine sodium (E127), purified water.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping