info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

NaturesAid Ucalm St.John Wart

Çmimi:1,700.00 L

Suplement ushqimor me efekt qetësues dhe përmirësues i humorit
Kuti x 60 tableta

Stock: Ka stok

SKU: NATAID025
Etiketë:

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

60 tableta

Suitable For

Përshkrimi

St.John Wart (Hypericum perforatum) në ship njihet me emrat lulebasani ose kantarion.
Është një bimë që karakterizohet nga lulet të bukura të verdha, e përdorur tradicionalisht nga europianët kontinentalë.
Përdoret për të përmirësuar humorin dhe për të pakësuar ankthin (në stade fillestare të lehta).

Për përdorim afatgjatë.
Nëse simptomat tuaja përkeqësohen ose vazhdojnë për më shumë se 6 javë, duhet të këshilloheni me mjekun tuaj.

Çdo tabletë UCalm përmban 300 mg ekstrakt (si ekstrakt i thatë) nga pjesët ajrore të lulebasanit (Hypericum perforatum L.) (5-7:1) (ekuivalente me 1500 – 2100 mg St. John’s Wort).
Ucalm mund të pëdoret dhe nga veganët.
Nuk përmban alergenë si gluteni, majaja, laktoza, derivatet e qumështit, soja ose arrat.

Te disa përdorues UCalm mund të shkaktojë efekte anësore.
Efektet anësore të mundshme mund të përfshijnë probleme me traktin tretës, reaksione alergjike të lëkurës dhe kruajtje të lëkurës.
Nëse shfaqet një reaksion alergjik, duhet të ndaloni marrjen e këtij suplementi.
Në disa raste marrja e suplementeve me bimën St John’s Wort shton ndjeshmërinë e lëkurës nga rrezatimi diellor.

Nëse jeni alergjik ndaj St Johns Wort, jeni duke marrë medikamente kundër depresionit, jeni diagnostikuar me depresion, jeni gati t’i nënshtroheni një operacioni, jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose jeni nën 18 vjeç, nuk duhet ta përdorni këtë produkt.
Produktet e St John’s Wort nuk duhet të merren në të njëjtën kohë me shumë medikamente (këshillohuni me mjekun tuaj) pasi mund të ulë përqendrimin e tyre, duke rezultuar në një humbje të mëvonshme të efektivitetit.

Përdorimi

Rekomandohet që të rriturit të konsumojnë 2 tableta në ditë.
UCalm është i përshtatshëm për të gjithë personat mbi 18 vjeç.

Përbërësit

Each film-coated tablet contains 300mg of extract (as dry extract) from St John’s Wort aerial parts (Hypericum perforatum L.) (5-7:1) (equivalent to 1500 – 2100mg St. John’s Wort). Extraction solvent 60%v/v. This product also contains the following ingredients: (herbal extract) maltodextrin, silica colloidal anhydrous; (tablet core) calcium hydrogen phosphate dihydrate, cellulose microcrystalline, hydroxypropylmethylcellulose, croscarmellose sodium, silica colloidal hydrated, magnesium stearate; (tablet coating) sodium carboxymethylcellulose, lecithin, dextrose monohydrate, sodium citrate, dextrin.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping