info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Mycoster 8% Solution (ciklopiroks)

Çmimi:1,205.00 L

Solucion për trajtimin e mykut të thonjve
Flakon x 3 ml

Stock: Ka stok

SKU: 000306
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

3 ml

Suitable For

Përshkrimi

Mycoster 8%, tretësirë ​​për përdorim lokal, është formuluar për trajtimin e infeksioneve mykotike (onikomikoza) të thonjve të këmbëve dhe duarve.
Substanca aktive ciklopiroks, depërton në thonj dhe vepron kundër infeksionit mykotik.

Mos e përdorni Mycoster nëse jeni alergjik ndaj substancës aktive ose ndaj ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Mycoster 8% mund të përdoret gjatë shtatzënisë, nëse mjeku juaj e gjykon të arsyeshme.
Nuk ka të dhëna të mjaftueshme për eleminimin e ciklopiroksit në qumështin e gjirit. Nuk mund të përjashtohet një rrezik për të porsalindurin. Për rrjedhojë, nuk duhet të përdorni Mycoster 8%, gjatë ushqyerjes me gji pa e rekomanduar mjeku juaj.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, mendoni se mund të jeni shtatzënë ose planifikoni të mbeteni shtatzënë, pyesni mjekun ose farmacistin tuaj për këshilla përpara se të përdorni këtë medikament.

Efekte të mundshme anësore
Gjatë përdorimit të Mycoster 8% mund të shfaqet dermatiti i kontaktit dhe reaksione alergjike sistemike, frekuenca e të cilave nuk dihet (nuk mund të vlerësohet nga të dhënat e disponueshme).
Ndaloni përdorimin e Mycoster dhe kontaktoni menjëherë mjekun tuaj nëse përjetoni ndonjë nga simptomat e mëposhtme:
– enjtje e buzëve, fytyrës, gjuhës ose fytit;
– vështirësi në gëlltitje;
– skuqje e lëkurës (urtikarie) dhe vështirësi në frymëmarrje.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Vetëm për përdorim të jashtëm.
Të përdoret vetëm nga të rriturit.
Përdoreni gjithmonë këtë medikament siç udhëzohet në fletëudhëzues ose siç udhëzohet nga mjeku ose farmacisti juaj.
Pyesni mjekun ose farmacistin tuaj nëse keni dyshime.

Para fillimit të trajtimit me Mycoster 8%:
– Hiqni sa më shumë nga indet e sëmura të thonjve duke përdorur gërshërë ose prefëse thonjsh.
Gjatë gjithë trajtimit:
– Aplikoni një shtresë të hollë Mycoster 8%, në të gjithë sipërfaqen e të gjithë thonjve të sëmurë një herë në ditë, mundësisht në mbrëmje.
– Të paktën një herë në javë, përpara se të aplikoni Mycoster 8%, hiqni shtresën e formuar.
– Eliminoni sa më shumë majat e thonjve të sëmurë.
– Shmangni përdorimin e manikyrëve.

Përbërësit

ciclopirox, copolymer of methyl vinyl ether and maleic acid monobutyl ester, ethyl acetate, isopropanol.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping