info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Mycoster 1% Cream (ciclopirox)

Çmimi:453.00 L

Trajtim lokal për mykun e lëkurës
30 g

Stock: Ka stok

SKU: 000159
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

30 g

Suitable For

Përshkrimi

Mycoster 1% krem rekomandohet në trajtimin:
– e infeksioneve mykotike të lëkurës ose thonjve (gjendje të shkaktuara nga kërpudhat) të cilave u është mbivendosur ose jo trajtim bakterial;
– e dermatitit seborrhoik të lehtë deri në mesatar.

Mos përdorni Mycoster 1% nëse jeni alergjik ndaj ciklopiroksolaminës ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nuk ka të dhëna nga përdorimi i ciklopiroksolaminës në gratë shtatzëna.
Për këtë arsye, preferohet të shmanget përdorimi i kremit Mycoster 1% gjatë shtatzënisë.
Nuk ka të dhëna të mjaftueshme për eleminimin e ciklopiroksolaminës në qumështin e gjirit.
Për këtë arsye, preferohet të shmanget përdorimi i kremit Mycoster 1% gjatë ushqyerjes me gji.

Efekte të mundshme anësore
Gjatë aplikimeve të para, mund të vihen re shenja të acarimit lokal kalimtar në vendin e aplikimit (ndjesi djegieje, skuqje, kruajtje).
Këto fenomene janë kalimtare.
Mos e ndërprisni mjekimin.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rekomandohet përdorimi si më poshtë:
– Mikoza e lëkurës: aplikoni kremin në zonën e prekur, 2 herë në ditë për afërsisht 21 ditë.
– Myku i thonjve: aplikoni kremin në thonjtë problematikë, për disa muajsh rresht.
– Dermatiti seborrhoik i lehtë deri në mesatar i fytyrës:
* Trajtimi me efekt të shpejtë (2 deri në 4 javë): 2 aplikime në ditë,
* Në vazhdim: 1 aplikim në ditë për 28 ditë.

Përbërësit

ciclopirox olamnine, octyldodecanol, light liquid paraffin, stearyl alcohol, cetyl alcohol, tetradecanol, coconut fatty acid diethanolamide, polysorbate 60, sorbitan stearate, benzyl alcohol, lactic acid, purified water.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping