info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Lacalut Sensitive Pastë Dentare

Çmimi:420.00 L

Pastë dhëmbësh profilaktike për dhëmbë të ndjeshëm
75ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

75 ml

Suitable For

Përshkrimi

Lacalut sensitive është një pastë dhëmbësh e dizenjuar për të:
-forcuar enamelin e dhëmbëve;
-pakësuar dhimbjen e dhëmbëve si pasojë e hiperndjeshmërisë;
-parandaluar infeksionet bakteriale të gojës dhe enjtjen e mishrave të dhëmbëve.

Vepron në mënyrë aktive ndaj dhëmbëve të ndjeshëm duke ulur ndjeshmërinë, për shkak të përmbajtjes të aminofluoridit dhe fluoridit të natriumit, te cilët krijojnë një shtresë mbrojtësë në sipërfaqen e dhëmbëve dhe përshpejtojnë rigjenerimin e smaltit të dëmtuar.
Clorhexidina është e përfshirë në pastë, për të parandaluar zhvillimin e patogjeneve dhe zhvillimin e kariesit (duke përfshirë kariesin e qafës së dhëmbit).
Pasta përmban një sërë vajrash esencialë, të cilët i japin freski dhe aromë të pëlqyeshme gojës tuaj, si dhe bikarbonat natriumi që neutralizon substancat acide duke parandaluar paradontozën.

Përdorimi

Përdorni pastën e dhëmbëve Lacalut ACTIV 2-3 herë në ditë ose pas çdo vakti ushqimor.

Vetëm për përdorim të jashtëm. Mbajeni në temperaturën e dhomës, larg fëmijëve.

Përbërësit

 Allantoin,
Aluminum Lactate, Aqua (Water), Aroma, Bisabolol, Chlorhexidine Digluconate, Cocoamidopropyl Betaine, Hydrated Silica, Hydroxyethylcellulose, Limonene, Olaflur, PEG-32, Poloxamer 188, Propylene Glycol, Sodium Fluoride, Sodium Saccharin, Sorbitol, Titanium Dioxide

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping