info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Lacalut Interdental

Çmimi:400.00 L

Furçë interdentare përmasa të ndryshme
5 copë

Spastroje


Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

L (4mm), M (3mm), S (2.4mm), XS (2mm)

Suitable For

Përshkrimi

Furça interdentale është pajisja mjekësore e duhur për të pastruar hapësirën ndërmjet dhëmbëve.
Meqë kjo hapërsirë është e ndryshme për njerëz të ndryshëm, furçat interdentale kanë dimensione të ndryshme.
Largon ushqimin që mund të ketë mbetur në hapësirën mes dy dhëmbëve dhe parandalon pigmentimin e shkaktuar nga alkooli apo duhani.

Veçantia e furçave interdental LACALUT qëndron në faktin se ato janë bërë me materiale të cilësisë së lartë.

Baza e telave është bërë nga një aliazh special kirurgjik, te cilët janë të mbuluar me plastike izolues për të shmangur formimin e rrymave galvanike në prani të kurorave metalike ose mbushjeve të amalgamave.

LACALUT interdale përfaqësohet nga katër madhësi sipas klasifikimit ndërkombëtar (nga S në XL), ato gjithashtu janë të pajisura me një kapak mbrojtës, i cili përdoret për lehtësinë e përdorimit të zgjatjes të dorezës.

Përdorimi

Përdoret pas larjes së dhëmbëve ose pas çdo vakti ushqimor për të larguar mbetjet e fundit ushqimore.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping