info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Lacalut Aktiv Pastë Dentare

Çmimi:440.00 L

Pastë dhëmbësh që forcon mishrat e dhëmbëve & mbron nga paradontoza
75 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

75 ml

Suitable For

Përshkrimi

Pastë dhëmbësh profilaktike, e cila forcon mishrat e dhëmbëve, zvogëlon gjakderdhjen e tyre dhe i mbron nga paradontoza.

Ka efekt antiseptik, antiinflamator, hemostatik, antikaries, rrit rezistencën e smaltit të dhëmbëve ndaj acideve.
Ndihmon në heqjen e gurëzave, zvogëlon inflamacionin e mishrave dhe gjakderdhjen (allantiona dhe bisabolol).
Me efekt adstrigjent, forcon mishrat dhe ul ndjeshmërinë e smaltit (laktati i aluminit). Ndihmon në forcimin e strukturës së smaltit të dhëmbëve dhe parandalon zhvillimin e kariesit (fluorid alumini).

Indikacionet:
Gingivitis (infeksione bakteriale), pllakëza ose gurë, gjakderdhje nga mishrat e dhëmbëve, periodontopatia, kariesi (trajtim dhe parandalim).

Përmbajtja e fluorit: 1360 ppm

Përdorimi

Përdorni pastën e dhëmbëve Lacalut ACTIV çdo ditë!
Vetëm për përdorim të jashtëm. Mbajeni në temperaturën e dhomës, larg fëmijëve.
Fëmijët më të rinj se 6 vjeç, duhet t’i lajnë dhëmbët me një sasi më të vogël paste. Larja e dhëmbëve duhet të bëhet nën mbikëqyrjen e të rriturve për të zvogëluar mundësinë e përdorimit të një sasie më të madhe paste!

Përbërësit

Aqua, Sorbitol, Aluminum Hydroxide, Hydrated Silica, Silica, Poloxamer 188, Sodium Lauryl Sulfate, Hydroxyethylcellulose, Aroma, Aluminum Lactate, Titanium Dioxide, Aluminum Fluoride, Allantoin, Chlorhexidine Digluconate, Sodium Saccharin, Bisabolol, Limonene

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping