info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ictammolo 10%

Çmimi:258.00 L

Pomadë me iktiol 10%
30 g

Stock: Ka stok

SKU: 002093
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

30 g

Suitable For

Përshkrimi

Indikimet:
– Inflamacione dhe infeksione të vogla të lëkurës.
– Furunculosis (puçrra), abscese dhe ulçeracione sipërfaqësore të lëkurës.
– Inflamacion i gjëndrave të djersës (hidradenitis).

Kundërindikimet:
Mbindjeshmëria ndaj substancës aktive ose ndaj ndonjërit prej përbërësve të pranishëm në formulim.

Përkujdesje:
Mos e aplikoni pomadën në zonën rreth syve dhe në mukoza.
Shmangni ekspozimin në diell pas aplikimit.
Përdorimi, veçanërisht nëse është i zgjatur, i barnave për përdorim lokal, mund të shkaktojë fenomene acarimi ose sensibilizimi.
Nëse kjo ndodh, ndërpriteni trajtimin dhe kontaktoni mjekun që mund të përshkruajë terapinë e duhur.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Pyesni mjekun ose farmacistin tuaj për këshilla përpara se të përdorni këtë medikament.
Në mungesë të studimeve specifike, ictammolo duhet të përdoret gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji vetëm në rast nevoje dhe nën mbikëqyrjen e drejtpërdrejtë të mjekut.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Aplikoni pomadën, në zonën që duhet të trajtohet 2-3 herë në ditë. Më pas mbulojeni me garzë.
Kini parasysh që iktamoli është i papajtueshëm me acidet, alkalet, alkaloidet dhe kripërat e hekurit.

Përbërësit

Active ingredient: ammonium sulphichthyolate 10 g
Excipients: White petroleum jelly.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping