info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Guerriero Ala Crono Complex

Çmimi:1,947.00 L

Suplement ushqimor që ndihmon në trajtimin e polineuropatisë diabetike
Paketim x 30 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 00443812
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Acidi alfa-lipoik (ALA) i njohur gjithashtu si acid tioptik është një molekulë që me kalimin e kohës ka vërtetuar vetitë e tij antioksiduese, hipoglicemiante si dhe vetitë në trajtimin e neuropatisë diabetike.
Acidi alfa-lipoik (ALA) ka një kufizim në biodisponibilitet për shkak se molekula karakterizohet nga një gjysmë-jetë plazmatike shumë e shkurtër (1 dhe 2 orë). Kjo rezulton me uljen e përqendrimit të përbërësit veprues për një kohë të shkurtër, pra jo e gjithë lënda vepruese e marrë është përthithur dhe më pas shfrytëzuar nga organizmi.

Një problem i tillë është tejkaluar me formulimin e Ala Crono Complex, falë matriksit të patentuar i cili garanton përthithjen e më shumë se 85 % të lëndës vepruese për më shumë se 9 orë. Prandaj me admininistrimin e dy kapsulave sigurohet një mbulim optimal ditor.

Për të plotësuar formulën e Ala Crono Complex janë shtuar edhe acidi nervonik i cili është themelor për biosintezën e shtresës mielinike të qelizave nervore, vitaminat e grupit B (B3, B6,B12 ) për një funksionim më të mirë të sistemit nervor dhe vitamina E e cila kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidues.

Përdorimi

Të merren 1 ose 2 kapsula në ditë para buke.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

acid alfa-lipoik, niacinë, glukonat zinku, selen metioninë, vitamina E, vitamina B12, vitamina B6, ekstraktet e thatë të boronicës, acid nervonik

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping