info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Enzimax Forte

Çmimi:2,100.00 L

Suplement ushqimor që përmirëson proçesin e tretjes
Kuti x 20 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

20 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Ne jemi ajo që hamë: ose më mirë, ne jemi ajo çka absorbojmë.
Ushqimi që ne konsumojmë tretet në sajë të enzimave specifike tretëse.
Me kalimin e kohës, sasia e enzimave tretëse ulet.
Ka shumë arsye për këtë: plakja, stili i jetesës apo dhe sëmundje të ndryshme.
Mungesa e enzimave të tretjes në zorrë mund të rezultojë në mungesë të lëndëve ushqyese apo dhe në defiçiencë të tyre.
Kjo mund të shkaktojë probleme shëndetësore si obeziteti, shfaqja e alergjive, depresioni etj.

Enzimax Forte është një suplement ushqimor, i formuluar me një teknologji inovatore, me qëllim që të ketë 7 enzima tretëse në përmbajtje.
Pjesa më e madhe e suplementeve përmbajnë 3 deri në 4 enzima tretëse, por kjo jo gjithmonë mjafton për një tretje optimale.
Është e rëndësishme të merrni enzimat që ju mungojnë për një tretje të plotë.

Enzimax Forte përmban 7 enzima tretëse të shpërndara në 2 kapsula, një e brendshme dhe një e jashtme.
Kapsula e parë përmban 5 enzima tretëse, të cilat çlirohen në stomak, kurse kapsula e dytë shkon në zorrë.
Në këtë mënyrë bëhet shpërndarja e të 7 enzimave në traktin tretës.

Enzimax Forte përmban: amilazë, lipazë, glukoamilazë, proteazë, alfa-galaktozidazë dhe proteazë neutrale bakteriale.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 1-2 kapsula, me vaktin kryesor ushqimor.
Mos konsumoni më shumë se 2 kapsula në ditë.

Përbërësit

Sunflower Oil, Lipase, Amylase, Glucoamylase, Alpha-Galactosidase, Protease 3.0, Protease 6.0, Neutral Bacterial Protease, Protease 4.5; capsule (gelatin, thickeners: Hydroxypropylmethylcellulose, Gellan Gum; colours (E-171, E-172).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping