info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Chymoral tablets

Çmimi:1,389.90 L

Suplement ushqimor me enzima që përmirësojnë tretjen
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 4497973
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Chymoral ka veprim specifik katalitik mbi endopeptidazën dhe esterazën.
Gjatë kalimit në gjak aktiviteti katalitik i tripsinës dhe kimotripsinës frenohet.
Chymoral përfaqëson një burim shtesë të enzimave proteolitike.
Ajo mund të përdoret në:
– edema dhe hematoma;
– rastet e qarkullimit jo të mirë të gjakut dhe limfës;
– inflamacionet e traktit të sipërm respirator.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim mos e përdorni suplementin Chymoral.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje të caktuar këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni Chymoral.

Përdorimi

Tabletat duhet të merren me stomakun bosh, 1 orë para konsumimit të vaktit ushqimor.
Të rriturit mund të konsumojnë 2 tableta gastro-rezistente , 3 herë në ditë.
Tabletat duhen gëlltitur menjëhere pa u përtypur, dhe mund të shoqërohen me një sasi të vogël uji.

Përbërësit

tripsine, kimotripsine, laktoze, polimere anionike te acidit metakrilik, celuloze mikrokristalore, stearat magnezi, polivinilpirolidon, talk, makrogol 6000, vaniline, ngjyruesit E171 dhe E172

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping