info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Canesten Topical Solution

Çmimi:336.00 L

Solucion për aplikim lokal me efekt anti-mykotik (klotrimazol)
20 ml

Stock: Ka stok

SKU: 2409
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

20 ml

Suitable For

Përshkrimi

Canesten përmban përbërësin aktiv klotrimazol, i cili vepron kundër kërpudhave dhe gjithashtu kundër disa mikroorganizmave të tjerë.
Indikimet:
– Trajtimi i infeksioneve mykotike të këmbës.
– Trajtimi i infeksioneve mykotike të lëkurës.
– Trajtimi i eritrazmave (infeksione bakteriale të lëkurës).

Kundërindikimet:
– Mbindjeshmëria ndaj ndonjërit prej përbërësve të pranishëm në formulim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Canesten nuk duhet të përdoret gjatë tremujorit të parë të shtatzënisë.
Ushqyerja me gji duhet të ndërpritet gjatë trajtimit me klotrimazol.

Efekte të mundshme anësore:
– reaksione mbindjeshmërie me intensitet të ndryshëm në zona të ndryshme të lëkurës;
– dhimbje, eritemë, enjtje, irritim, skuqje, rash, ndjesi djegieje në zonën e aplikimit.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Canesten është vetëm për përdorim në lëkurë.
Solucioni aplikohet 2 ose 3 herë në ditë, në zonën që duhet të trajtohet dhe përhapet në mënyrë të njëtrajtshme me masazh të lehtë.
Përpara aplikimit zona e prekur duhet të lahet dhe të thahet mirë.

Rishfaqja e infeksionit mund të parandalohet nëse përdorimi bëhet sipas udhëzimeve të mëposhtme:
– Për pitiriasis versicolor, aplikoni solucionin për 1-3 javë.
– Për eritrazma, aplikoni solucionin për 2-4 javë.
– Për infeksionet e lëkurës që shfaqen në zonat e kofshëve dhe zonat ku lëkura krijon pala, aplikoni solucionin për 2-4 javë.
Nëse nuk ka përmirësim pas 4 javësh mjekim konsultohuni me mjekun tuaj.

Përbërësit

klotrimazol, makrogol 400, alkool izopropil, propilen glikol

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping