info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Bio Health Bio K Mag

Çmimi:2,094.99 L

Suplement ushqimor me kripëra për të rritur
Kuti x 30bustina

Stock: Ka stok

SKU: 001249
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

30 bustina

Suitable For

Përshkrimi

BioKmag përdoret në pacientët që kanë humbje të mëdha lëngjesh si rezultat:
-i një djersitjeje të shtuar;
– gjatë një urinimi të shpeshtë,
– gjatë episodeve diarreike;
– tek ata pacientë që marrin barna diuretike, laksative dhe kortizonike.

Përdoret në patologjinë e nefrolitiazës (gurët në veshka), në pastrimin e mikrooksalateve të kalciumit dhe shkrirjen e gurëve në veshka.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose vuani nga një patologji e caktuar këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 bustinë në ditë.
Bustina tretet në një gotë me ujë.
Në rastet kur do përdoret për një qëllim specifik si për shembull gurët në veshka, doza rekomandohet nga mjeku.

Përbërësit

Potassium citrate; sweeteners: sorbitol; acesulfame K; magnesium citrate; acidifier: citric acid; aroma; dye: beta-carotene; silicon dioxide anti-caking agent.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping