info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Basi Clotrimazol 10 mg/g

Çmimi:675.00 L

Krem me klotrimazol me veprim antimykotik
Tub x 50 g

Stock: Ka stok

SKU: 004492416
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

50 g

Suitable For

Përshkrimi

Clotrimazole Basi përmban klotrimazol, një substancë me veprim anti-mykotik, që përdoret në trajtimin e infeksioneve mykotike të lëkurës si:
– Këmba e atletit;
– Dermatiti i pelenave;
– shfaqja e njollave pak a shumë të rrumbullakëta, të bardha ose të kuqërremta, më shpesh në gjoks ose në shpinë, të cilat mund të shkallëzohen pak.

Mos përdorni Clotrimazol Basi:
– nëse jeni alergjik ndaj klotrimazolit ose ndonjë përbërësi tjetër të pranishëm në formulim;
– në sy ose në gojë.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Gjatë ushqyerjes me gji, Clotrimazole Basi nuk duhet të aplikohet në zonën e gjirit.
Në 3 muajt e parë të shtatzënisë, duhet të përdoret vetëm me rekomandimin e mjekut.

Efektet anësore të mundshme:
– ekzantema e lëkurës;
– vështirësi në frymëmarrje;
– dobësi, marramendje ose të fikët;
– të përziera;
– eritemë;
– djegie e lehtë, dhimbje ose kruarje e lëkurës;
– edema;
– irritim.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Kremi duhet të aplikohet në një shtresë të hollë dhe uniforme në zonat e prekura të lëkurës, 2-3 herë në ditë, me një masazh të butë.
Numri i aplikimeve ditore dhe kohëzgjatja e trajtimit varen nga lloji i infeksionit që duhet trajtuar.
Nëse simptomat vazhdojnë pas kohës së parashikuar të trajtimit, bisedoni me mjekun tuaj.

Përbërësit

clotrimazole, macrogol 400, sodium hydroxide, hydrochloric acid diluted

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping