info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Parodontax Extra Fresh Complete Protection Toothpaste

Çmimi:490.00 L

Pastë dhëmbësh që ofron një mbrojtje të plotë për dhëmbët tuaj
75 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

75 ml

Suitable For

Përshkrimi

Parodontax Extra Fresh Complete Protection është një pastë dhëmbësh që vepron në 8 mënyra, për të mbajtur dhëmbët tuaj të fortë dhe mishrat e dhëmbëve të shëndetshme:
– pastron plotësisht dhëmbët;
– zbardh dhëmbët tuaj lehtësisht;
– mbron dhe forcon smaltin;
– le një ndjesi freskie në gojë;
– parandalon gjakosjen e mishrave të dhëmbëve;
– pakëson skuqjen dhe inflamacionin e mishrave të dhëmbëve;
– eleminon pllakën bakteriale.

Nëse gjatë përdorimit të pastës së dhëmbëve ndodh irritim i mishrave të dhëmbëve, ndërprisni përdorimin e saj.
Konsultohuni me dentistin tuaj nëse:
– gjakosja e mishrave të dhëmbëve dhe irritimi vazhdon për më shumë se 2 javë:
– keni dhimbje, enjtje të mishrave të dhëmbëve, nëse është krijuar infeksion ose nëse është rritur hapësira midis dhëmbëve.

Të mbahet larg fëmijëve nën 6 vjeç. Nëse gëlltitet një sasi e konsiderueshme e pastës konsultohuni menjëherë me mjekun tuaj.

Përdorimi

Vendosni sasinë e duhur të pastës së dhëmbëve në furçën dentare.
Lani dhëmbët tuaj pas çdo vakti ushqimore (minimumi 2 herë në ditë dhe jo më shumë se 3 herë në ditë).
Mos e përtypni pastën e dhëmbëve.
Shpëlajeni dhe pështyni.
Për të minimizuar sa më shumë gëlltitjen e pastës tek fëmijët mbi 6 vjeç vendosni një sasi të vogël të pastës në furçë.
Përdorimi tek fëmijët nën 2 vjeç bëhet vetëm nëse e ka rekomanduar mjeku.

Përbërësit

Stannous fluoride 0.454% (0.15% w/v fluoride ion), glycerin, PEG-8, hydrated silica, pentasodium triphosphate, flavor, sodium lauryl sulfate, titanium dioxide, polyacrylic acid, cocamidopropyl betaine, sodium saccharin

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping