info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now B-2 100 mg

Çmimi:1,320.00 L 1,122.00 L -15%

Suplement ushqimor me riboflavinë, një vitaminë e grupit B
Kuti x 100 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: NOW176
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

100 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina B2 e njohur ndryshe si riboflavina është një vitaminë e grupit B.
Gjendet te peshku, vezët, djathi dhe perimet e gjelbërta.

Merr pjesë në proçese metabolike të shpërbërjes së karbohidrateve, yndyrnave dhe proteinave, provese të cilat shoqërohen me çlirim energjie.
Nevojitet dhe për sintezën e glutationit, i nevojshëm për proveset e detoksifikimit dhe për të mbështetur mekanizmat normalë mbrojtës.

Nuk përmban:
– gluten;
– OMGJ;
– vezë;
– arra;
– sojë.

I përshtatshëm për persona që ndjekin dietën Halal dhe Kosher.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

riboflavin, Rice Flour, Hypromellose (cellulose capsule), Stearic Acid (vegetable source) and Silicon Dioxide.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping