info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Civral 5% Crema

Çmimi:339.00 L

Krem për trajtimin e herpesit (aciklovir)
3 g

Stock: Ka stok

SKU: 003232
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

3 g

Suitable For

Përshkrimi

Civral indikohet të përdoret për trajtimin e infeksioneve të lëkurës të shkaktuara nga Herpes Simplex ku përmendim: infeksionin gjenital primar dhe të ripërsëritur (Herpes Genitalis), si dhe Herpes labialis.

Kundërindikimet:
Civral kundërindikohet te pacientët me mbindjeshmëri ndaj aciklovirit, galaciklovirit, propilenglikolit ose dhe ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nuk ka të dhëna dhe studime për përdorimin e aciklovirit në shtatzëni, prandaj ai duhet të përdoret vetëm në rastet kur mjeku e gjykon të arsyeshme duke vlerësuar raportin risk-benefit.
Në rastet kur acikloviri përdoret në rrugë sistemike është vënë re që kalon në qumështin e gjirit. Përdorimi lokal mendohet se nuk ka ndonjë ndikim te fëmija.

Ky është një ilaç OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë ilaç, lexoni me kujdes fletëudhëzimin e paketimit pasi përmban informacion më të detajuar.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj për çdo dyshim.

Përdorimi

Kremi Civral aplikohet në zonat e prekura të lëkurës, që në momentin e parë që fillon infeksioni dhe shenjat e para të tij.
Aplikoni kremin 5 herë në ditë, në zonën e prekur (afërsisht çdo 4 orë).
Trajtimi zgjat minimumi 5 ditë dhe jo më shumë se 10 ditë.

Përbërësit

Acyclovir, 407 polymer, cetostearyl alcohol, sodium laurilsulfate, white petroleum jelly, liquid paraffin, propylene glycol, Purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping