info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Sendo Primo Manual Blood Pressure Monitor

Çmimi:2,690.00 L

Aparat manual për matjen e presionit të gjakut

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Përshkrimi

Aparati manual Sendo iu mundëson vetë monitorimin e presionit të gjakut.
I thjeshtë dhe i lehtë në përdorim.

I prodhuar duke u bazuar në standartet më të larta, aparati manual i tensionit Sendo iu garanton efikasitet dhe siguri maksimale në vlerat e përftuara.

Paketimi përmban:
-sfigmomanometrin, i cili është i ngjitur tek pompa, me qëllim që të përdoret sa më lehtë dhe vetëm me një dorë;
– një monitor me sipërfaqe të madhe dhe me numra të mëdhenj,që të duken sa më mirë;
-stetoskopin;
-membrane speciale për stetoskopin, për një dëgjim sa më të mirë;
-filtra;
-trupin metalik;
-1 manshetë.

Që të keni vlera sa më normale të presionit të gjakut dhe të gëzoni shëndet sa më të mirë ndiqni disa nga këshillat e mëposhtme:
-masni rregullisht presionin e gjakut;
-monitoroni dhe mbani nën kontroll peshën trupore;
-konsumoni sa më pak kripë;
-ecni;
-ushqehuni shëndetshëm;
-mos konsumoni alkool.

Përdorimi

Përpara se të kryeni matjen e tensionit duhet:
– të shmangni duhanin, konsumimin e ushqimit, pijeve dhe aktivitetin fizik të paktën 30 minuta para matjes;
-të keni qënë në gjendje qetësie të paktën 5 minuta para matjes;
-të shmangni matjen në gjendje stresi pasi vlera e përftuar do jetë më e lartë;
-të shmangni rrobat shumë të ngushta që shtrëngojnë krahun.

Gjatë matjes mansheta vendoset në krahun e majtë, 1-2 cm mbi brryl dhe qëndrohet në pozicionin ulur.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping