info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ordesa Blenuten ColaCao

Çmimi:2,550.00 L

Qumësht formulë me shije çokollate për fëmijë mbi 1 vjeç

Spastroje


SKU: BLE05V
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

800 gr, 400 g

Mosha

,

Suitable For

,

Përshkrimi

Blenuten është një formulim specifik për fëmijët mbi 1 vjeç, për rritje dhe zhvillim të shëndetshëm.
Falë vlerave të larta ushqyese dhe aromës së shijshme të çokollatës, Blenuten është një alternativë e shkëlqyer për të ushqyer edhe fëmijët më të rritur (parashkollorë dhe ata që shkojnë në shkollë).
Blenuten ka një përmbajtje të lartë të kalçiumit, hekurit, zinkut dhe 13 vitaminave.

Kalçiumi dhe vitamina D janë të nevojshme për rritjen normale dhe zhvillimin e kockave tek fëmijët.
Hekuri favorizon zhvillimin normal konjitiv të fëmijëve dhe ndihmon në pakësimin e ndjesisë së lodhjes.
Prania e vitaminave të grupit B, si tiamina (B1) dhe piridoksina (B6), është e rëndësishme për metabolizmin e duhur të karbohidrateve dhe prodhimin e energjisë.
Blenuten ColaCao është burim i lëndëve ushqyese me veti antioksidante (vitaminë E, vitaminë C dhe selen), të rëndësishmë për funksionimin e sistemit imunitar.

Përveç kësaj, Blenuten përmban laktobacile, bifidobaktere dhe fruktooligosakaride, të nevojshme për balancën dhe funksionin normal të florës intestinale.
Blenuten ka përmbajtje të ulët të laktozës, pra ka tolerancë dhe tretshmëri të shkëlqyer.
1 gotë në ditë Blenuten mbulon më shumë se 50% të nevojave për vitamina dhe minerale të fëmijëve të moshës shkollore dhe i ndihmon ata të ndjekin një dietë ushqimore të plotë dhe të ekuilibruar.

Përdorimi

Për të përgatitur 200 ml qumësht, hidhni 160 ml ujë të ngrohtë në një gotë, shtoni 4 lugë gjelle (rreth 56 g) Blenuten dhe tundni përmbajtjen derisa të tretet plotësisht.
Kur përdoret si ushqim shtesë, rekomandohen 1 deri në 3 marrje ditore.
Ideal për tu konsumuar në mëngjes ose midis vakteve ushqimore.

Përbërësit

Maltodextrin, ColaCao 28% (Sugar, Fat-reduced cocoa powder, Cream of kolamalted cereal: Wheat flour , Malt extract ( Barley and Rye ), Natural aroma: Cola nut extract, calcium phosphate, aromas, salt), Vegetable oils (palm, palm kernel, sunflower and high oleic sunflower oils), Milk proteins (whey) , Medium Chain Triglycerides (MCT), Mineral salts (potassium citrate, magnesium citrate, potassium phosphate, sodium phosphate, calcium phosphate, sodium citrate , calcium carbonate, potassium chloride, calcium chloride, calcium hydroxide, calcium citrate, iron sulfate, zinc sulfate, manganese sulfate, copper sulfate, potassium iodide, sodium selenite), Fructooligosaccharides 2.6%, Emulsifier ( soy lecithin), Vitamin complex (Vitamins: C, Nicotinamide, E, Calcium pantotenate, B 6 , B 2 , B 1 , A, Folic acid, Biotin, K, D and B 12 ), Fish oil (rich in DHA) , Antioxidants (Mixture of Tocopherols and Ascorbyl Palmitate), Bifidobacteria and Lactobacilli ( Bifidobacterium infantis IM1 and Lactobacillus rhamnosus ) 2×10 9 CFU. Contains gluten .

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping