info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Vitaglobin Syrup

Çmimi:1,500.00 L

Suplement ushqimor i balancuar me vitamina, minerale dhe hekur
Flakon x 200 ml

Stock: Ka stok

SKU: 002981
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

200 ml

Suitable For

,

Përshkrimi

Vitaglobin solucion oral siguron hekur, një element shumë i rëndësishëm për formimin e rruazave të kuqe të gjakut, dhe vitaminat B12, acid folik dhe vitaminë C.
Hekuri kontribuon në formimin normal të hemoglobinës dhe transportin normal të oksigjenit në trup. Hekuri është një komponent thelbësor i hemoglobinës, një proteinë që transporton oksigjenin nga mushkëritë në inde. Si një përbërës i mioglobinës, një proteinë që siguron oksigjen për muskujt, hekuri mbështet proçeset metabolike. Hekuri është gjithashtu i nevojshëm për rritjen, zhvillimin, funksionimin normal qelizor dhe sintezën e disa hormoneve dhe indit lidhës.

Vitaminat e grupit B janë vitamina të tretshme në ujë, që luajnë rol të rëndësishëm në metabolizmin e qelizave.
Çdo vitaminë B është thelbësore për disa funksione në organizëm.

Vitamina C rrit përthithjen e hekurit. Ajo merr pjesë dhe në formimin normal të kolagjenit, i nevojshëm për funksionimin normal të enëve të gjakut.

Përfitimet e Vitaglobin:
– Hekuri, vitamina B12, vitamina C dhe acidi folik kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.
– Hekuri, vitamina B12 dhe vitamina C kontribuojnë në çlirimin normal të energjisë, pakësimin e lodhjes dhe shtojnë vitalitetin.
– Hekuri, vitamina B12 dhe acidi folik marrin pjesë në proçesin e ndarjes qelizore.

Shurupi Vitaglobin është i përshtatshëm për njerëzit e të gjitha moshave dhe është veçanërisht i përshtatshëm për femrat gjatë shtatzënisë dhe gjatë ciklit menstrual.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
– fëmijët nga 1 deri në 3 vjeç, mund të konsumojnë ½ e lugës së çajit, 2 herë në ditë;
– fëmijët nga 4 deri në 12 vjeç mund të konsumojnë 1 lugë çaji, 2 herë në ditë;
– të rriturit mund të konsumojnë 1 lugë çaji 3 herë në ditë,
Në rastet kur mjeku e këshillon ndryshe ndiqet dozimi i tij.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

vitamin B1, vitamin B2, vitamin B6, vitamin B12, niacinamide, folic acid, d-panthenol, vitamin C, calcium glycerophosphate, iron, zinc, manganese, coppes, l-lysine hydrochloride

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping