info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Germaine de Capuccini Timexpert Radiance C+ Illuminating Antioxidant Emulsion

Çmimi:8,250.00 L 7,425.00 L -10%

Emulsion me vitaminë C të pastër për lëkurë normale dhe të kombinuar.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Fuqia vepruese e vitaminës C në një formulë që siguron mbrojtje maksimale kundër faktorëve që shkaktojnë plakjen e lëkurës.
Për një lëkurë me shkëlqim si kurrë më parë.

Nanopolimeri i Patentuar HLG
Shumëfishon 6 herë efektivitetin e vitaminës C të pastër. I përbërë nga acidi hialuronik, lizina dhe acidi glutamik, ky përbërës ushqen qelizat e lëkurës dhe çliron në mënyrë të qëndrueshme përbërësit aktivë, duke siguruar një veprim të fuqishëm kundër plakjes. Efikasiteti i vërtetuar klinikisht.

Derivat i vitaminës të pastër (Vc-ip)
Vitamina C e pastër (acidi askorbik) ka fuqi shumë më të madhe antioksiduese se zakonisht falë qëndrueshmërisë së formulës së saj. Ajo mbetet e kapsuluar dhe e ndarë nga serumi deri në përdorim për të ruajtur efektivitetin maksimal. Derivati ​i vitaminës C (VC-IP) shndërrohet në formën e vitaminës C të pastër me të gjitha përfitimet e saj kur përthithet. Të dyja luajnë një rol vendimtar në sintezën e kolagjenit, duke bërë të mundur rikthimin e qëndrueshmërisë dhe elasticitetit të lëkurës.

Vitamina E + Acidi ferulik
Sinergjia midis këtyre antioksidantëve ndihmon në njëtrajtësimin e tonit të lëkurës, neutralizimin e dëmtimeve të shkaktuara nga radikalet e lirë, duke reduktuar kështu shenjat e moshës.

Përdorimi

Aplikojeni në mëngjes dhe/ ose mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte duke e masazhuar butësisht.

Përbërësit

Aqua (Water), Pentylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Hydrogenated Didecene, Cyclopentasiloxane, Dicaprylyl Carbonate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Dimethicone, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Nylon 6/12, Tocopheryl Acetate, Potassium Sorbate, Polysorbate 40, Parfum (Fragrance), Neopentyl Glycol Diheptanoate, Dimethicone Crosspolymer, Nylon-12, Silica, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Lactylate, Butylene Glycol, Isododecane, Jojoba Esters, Mica, Titanium Dioxide, Hyaluronic Acid/Polyglutamic Acid Crosspolymer, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax, Polysilicone-11, Laureth-23, laureth-4, Behenyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, o-Cymen-5-ol, PEG-10 Dimethicone, Acacia Decurrens Flower Wax, Prunus Mume Fruit Extract, Polyglycerin-3, Xanthan Gum, Polyglyceryl-10 Pentastearate, Limonene, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Isohexadecane, Eugenol, CI 14700 (Red 4), Lysine HCl, CI 19140 (Yellow 5), CI 17200 (Red 33)

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping