info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50 + Teinte Naturelle

Çmimi:3,762.00 L4,139.10 L

Përkujdesje matifikuese me faktor të lartë mbrojtës dhe pigment ngjyrues për lëkurë të ndjeshme, mikse dhe të yndyrshme

Spastroje
light
natural
golden


Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

40ml

Skin Type

, ,

Specific For

Spf

Suitable For

Nuanca

golden, light, natural

Përshkrimi

Mbrojtës ndaj diellit që unifikohet lehtësisht me lëkurën. Matifikon lëkurën për 8 orë.
Qëndrueshmëri e lartë, për lëkurë të kombinuar dhe të yndyrshme.
I përshtatshëm për përdorim të përditshëm.

Kombinimi ekskluziv i filtrave dermatologjikë UVA/UVB dhe patentës CELLULAR BIOPROTECTION™ ofron mbrojtje optimale ndaj rrezeve të dëmshme.
Unifikon ngjyrën e lëkurës dhe i jep asaj shkëlqim natyral. Redukton progresivisht imperfeksionet.

Teksturë e lehtë, që dhuron një ndjesi të mëndafshtë. Tolerancë e lartë.
Formulim hipoalergjik, jo komedogjenik.
Fotorezistent.
Pa aromë.
Rezistent ndaj ujit.

Përdorimi

Tundeni mirë para përdorimit. Aplikojeni në sasinë e duhur dhe njëtrajtësisht, 30 minuta përpara çdo ekspozimi në diell. Riaplikojeni vazhdimisht cdo 2 orë.

Përbërësit

AQUA/WATER/EAU
DICAPRYLYL CARBONATE
OCTOCRYLENE
METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
GLYCERIN
METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER
CYCLOHEXASILOXANE
CYCLOPENTASILOXANE
BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE
POLYMETHYLSILSESQUIOXANE
METHYLPROPANEDIOL
HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER
C20-22 ALKYL PHOSPHATE
C20-22 ALCOHOLS
DECYL GLUCOSIDE
GLYCERYL STEARATE CITRATE
PENTYLENE GLYCOL
MICROCRYSTALLINE CELLULOSE
C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER
1,2-HEXANEDIOL
CAPRYLYL GLYCOL
DISODIUM EDTA
XANTHAN GUM
MANNITOL
XYLITOL
SODIUM HYDROXIDE
CELLULOSE GUM
RHAMNOSE
PROPYLENE GLYCOL
CITRIC ACID
ECTOIN
TOCOPHEROL