info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

NUK Lugë plastike

Çmimi:600.00 L

Lugë ushqyese plastike për fëmijë mbi 6 muaj
Paketim x 2 lugë

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

2 lugë

Material

Mosha

,

Suitable For

,

Përshkrimi

Me kalimin e muajve fëmijët tuaj fillojnë të bëhen më energjikë dhe kërkesat ushqimore rriten. Rekomandohet që në këtë fazë krahas ushqyerjes me gji të fillohen dhe ushqimet.
Kalimi nga ushqyerja me qumësht gjiri ose qumësht formulë në pure ose mualebi duhet të jetë një fazë e pëlqyeshme për fëmijën.

Prandaj është e rëndësishme zgjedhja e aksesorëve të ushqimit sa më praktikë dhe të sigurt.
Gjatë kësaj faze tranzitore rekomandohet kryesisht përdorimi i lugëve të silikonit, por për fëmijët që hanë më shumë dhe më shpejt mund të përdoret dhe luga plastike e NUK, e cila ka një formë që i përshtatet plotësisht gojës së fëmijëve tuaj. Nuk rrëshqet nga dora dhe është e lehtë për t’u mbajtur.

E disponueshme në ngjyrat:
-blu;
-lejla;
-mustardë.
Pa BPA.